KŽM Plzeň

Zachytil jsem, ani nevím kde, pozvánku na výstavu plzeňských železničních modelářů. Ani nevím, kdy jsem tu byl naposledy, odhaduji min 15 let. Takže plán byl jasný.

První víkend v prosinci jsem jel na chalupu a tak bylo jasné, že se v Plzni musím otočit. Povedlo se. V neděli vyrážím za povinnostmi, ale před tím si dělám zastávku na Skvrňanech. Vlastně, ještě před tím se snažím získat info na stránkách KŽM Plzeň. Což o to, pozvánka na výstavu tam je, stejně tak pár fotografií z kolejiště. Ale jinak nic. Pusto. Škoda, zajímala by mě historie a povídání kolem klubu. Ale budu i nadále sledovat, tak se třeba jednou dočkám. Budování kolejiště je jistě přednější a chápu to.

Měl jsem trochu strach, že bude narváno dětma, ale byl jsem mile překvapen. U kolejiště 2 chlapečci a s tatínkama. Klid, pohoda. Asi tomu napomáhá i “modelářská” výchova.

KŽM Plzeň – modelářská výchova

Provoz na kolejišti začíná každou celou a půl hodinu. Trvá 20 minut. Zhlédnul jsem 2 necelé cykly a o přestávce prošmejdil expozice (v patře věnované H0) a detaily na kolejišti. Nejdýl jsem se zdržel u Nádraží Horažďovice, kde jinde. Kompilace Horažďovice a Horažďovice předměstí, doplněné vápenkou a nakládkou surového vápence, točnou a třímístnou rotundou. Krásná práce.

KŽM Plzeň rotunda
KŽM Plzeň Horažďovice

Ale to už zase jede provoz a tak popocházím kolem kolejiště a sleduji jednotlivé trasy. V provozu se vystřídá možná desítka souprav a je na co koukat.

Ale blíží se čas dalších povinností a tak se pomalu balím. U pokladny si prohlédnu kolekce pohlednic s železniční tématikou a sbírku modelů TT. Našel jsem vystřihovánku obrněného vlaku z ÁBíČka. Taky jsem ho lepil, ale neměl jsem správnou lokomotivu a vozy pro finální dostavění. Tak alespoň po letech(45???) vidím, jak to mělo vypadat.

KŽM Plzeň – část obrněného vlaku – vystřihovánka ABC

Odolal jsem nákupům, na pokladně bylo pár vozů, lokomotiv, stavebnic drážních budov,… a jako suvenýr si odnáším vstupenku a plakátek.

Zase si budu muset doma na chvilku postavit pár kolejí na stole a projet mašiny. Naposledy to bylo o vánocích 2021. Když jsme si z výletu do Sebnitzu přivezli Trabíka a nákladní vůz Vtu. Logicky to pak chtělo zkusit (a po dlouhé době provětrat a vyčistit vše, co mám uloženo v krabicích).

 

Jo a pokud to stihnete, výstava je otevřená do 17.12.

Nějaké další fotky v Hraboší galerii a zase někdy u mašinek.

 

1 komentář

  1. Upoutávku jsem taky někde zahlédl, ale zatím se tam nedostal, ale !!! Tenhle víkend (9+10) máme “službu” v Plzni, tak bychom mohli vytáhnout babi na výlet … 🙂
    A postavení mašinek – stále slintám, svrbí mě ruce, postavil bych si taky, ale …

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..